Search
Close this search box.

Policie dopadla kradoucího recidivistu, nyní už sedí za katrem

Nevítaná návštěva v jedné chatě v Orlové, následně v jednom rychvaldské domku, nato bezprostřední zadržení podezřelého a do 48 hodin jeho odsouzení. To je scénář z tohoto týdne, ve kterém se hlavní postavou stal třicetiletý recidivista.

V neděli 14. října odpoledne bohumínští policisté přijali oznámení od ženy, že v jejich domě v Rychvaldu nachytala neznámého muže, který jí s největší pravděpodobností odcizil z odložené kabelky peněženku. Po vyrušení neznámý z domku utekl. Oznamovatelka v peněžence měla osobní doklady, platební kartu a finanční hotovost. V době krádeže obyvatelé pobývali na zahradě domu.

Po příjezdu bohumínští policisté získali potřebné informace a hned začali pátrat. Zanedlouho podezřelého muže nedaleko místa činu dopadli.

Během výslechu muži prokázali další podobnou krádež z předešlého dne. V sobotu 13. října v Orlové přelezl oplocení u celoročně obývané chaty a nezván vešel do předsíně a vzal ledvinku. Starší pán přišel o osobní doklady, peníze a dva mobilní telefony. I v tomto případě starší manželský pár byl v době krádeže doma.

Během výslechu se důvodně podezřelý muž ke krádežím doznal. K jeho osobě můžeme uvést, že v minulosti byl již 15x soudně trestán převážně pro majetkovou trestnou činnost. Naposledy z výkonu trestu byl propuštěn v srpnu letošního roku. Věci, které vzal si po krádežích v terénu zahrabal, později policistům místa ukázal. Věci tak mohly být poškozeným vráceny.

Věc policisté řešili formou zkráceného přípravného řízení. V pondělí 15. října bylo zadrženému muži sděleno podezření z přečinu krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Nato státní zástupkyně podala k soudu návrh na potrestání. Soud o potrestání rozhodl a muži z Karviné uložil trest odnětí svobody v trvání devíti měsíců nepodmíněně.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient