Policisté dopadli během několika dnů muže, který nedaleko centra Hradce oloupil známého

V minulém týdnu se policistům z oddělení obecné kriminality v Hradci Králové podařilo dopadnout muže, který je podezřelý z loupeže. Muž v polovině července nedaleko centra města nejdříve slovně napadl jiného muže, po kterém vyžadoval vydání údajně dlužných peněz. Poškozený muž se začal bránit, načež ho lapka povalil na zem, několikrát ho udeřil a ukradl mu pánskou kabelu. Tím přišel napadený o peněženku s hotovostí, platební kartou, doklady a jiné věci, celkově za pět tisíc korun. Napadený muž (50) musel vyhledat lékaře. O lupiči byl schopen policistům říci pouze to, že ho zná z bývalého zaměstnání, nezná jeho jméno ale pouze přezdívku a že s ním neměl nikdy žádný konflikt.

Policistům se operativním šetřením a dobrou místní znalostí podařilo s minimem poskytnutých informací během deseti dnů podezřelého muže vypátrat a zadržet. Dvaadvacetiletý muž se k loupeži doznal a při provedené prověrce na místě sám označil místo, kde si odcizené věci po loupeži uschoval. Poté, co se kabela se všemi věcmi kromě peněz našla, se poškozenému muži vrátila.
Muž je obviněn ze zvlášť závažného zločinu loupež a přečinu neoprávněné opatření platebního prostředku, za což mu hrozí trest odnětí svobody od 2 do 10 let.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.