Policisté dohlíží na pořádek u vody a na vodních cestách

Celorepubliková bezpečnostní akce s názvem „VODA“ probíhá během letních měsíců také na několika místech v Jihomoravském kraji. Policisté se zaměřují na odhalování protiprávního jednání v souvislosti s řízením a provozem plavidel. Někdy se kontroly konají v součinnosti se Státní plavební správou.

V úterý 24. července proběhla výše zmíněná akce na vodní nádrži Nové Mlýny. Z policejního katamaránu mikulovští policisté kontrolovali vůdce plavidel. Zajímali se hlavně o to, zda nejsou pod vlivem alkoholu a zda mají u sebe doklady i předepsanou výbavu. Výsledky dopadly velmi pozitivně. Policisté nezjistili žádného podnapilého a řešili pouze drobné prohřešky.

Na Novomlýnské nádrži je policejní člun nezbytný. Kolegové každoročně zasahují při zachraňování plavců i vyznavačů vodních sportů, které se zde provozují. Někteří totiž podcení své síly, neodhadnou povětrnostní podmínky a hrozí jim utonutí. O velkém štěstí může například hovořit plavec, kterého policisté zachraňovali minulý týden. Tento muž se pod vlivem alkoholu rozhodl, že nádrž přeplave napříč, ovšem své síly přecenil. Nakonec byl rád, že mu policejní člun přijel na pomoc.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak