Search
Close this search box.

Policisté dohlíží na pořádek u vody a na vodních cestách

Celorepubliková bezpečnostní akce s názvem „VODA“ probíhá během letních měsíců také na několika místech v Jihomoravském kraji. Policisté se zaměřují na odhalování protiprávního jednání v souvislosti s řízením a provozem plavidel. Někdy se kontroly konají v součinnosti se Státní plavební správou.

V úterý 24. července proběhla výše zmíněná akce na vodní nádrži Nové Mlýny. Z policejního katamaránu mikulovští policisté kontrolovali vůdce plavidel. Zajímali se hlavně o to, zda nejsou pod vlivem alkoholu a zda mají u sebe doklady i předepsanou výbavu. Výsledky dopadly velmi pozitivně. Policisté nezjistili žádného podnapilého a řešili pouze drobné prohřešky.

Na Novomlýnské nádrži je policejní člun nezbytný. Kolegové každoročně zasahují při zachraňování plavců i vyznavačů vodních sportů, které se zde provozují. Někteří totiž podcení své síly, neodhadnou povětrnostní podmínky a hrozí jim utonutí. O velkém štěstí může například hovořit plavec, kterého policisté zachraňovali minulý týden. Tento muž se pod vlivem alkoholu rozhodl, že nádrž přeplave napříč, ovšem své síly přecenil. Nakonec byl rád, že mu policejní člun přijel na pomoc.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient