Search
Close this search box.

Policisté budou v rámci projektu „Zebra se za Tebe nerozhlédne“ dohlížet na bezpečnost chodců

V příštím týdnu se jihočeští policisté již poněkolikáté zapojí do celorepublikového dopravně preventivního projektu zaměřeného na bezpečnost chodců, který je realizován od roku 2007 pod názvem Zebra se za Tebe nerozhlédne, a to dvakrát ročně.

Projekt realizuje Policie České republiky ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra a BESIP. Ministerstva dopravy České republiky.

Policisté budou po celý týden dohlížet na bezpečnost chodců na předem vytipovaných přechodech pro chodce. Nejčastěji u školních zařízení a u frekventovaných přechodů pro chodce.

Cílem projektu je preventivně působit na chodce a další účastníky silničního provozu, zejména pak osvojovat dodržování pravidel bezpečného přecházení vozovky, odbourávat mýty o absolutní přednosti chodců na přechodech pro chodce.

Zebra radí:
Vozovku přecházej na přehledném místě, pokud je v blízkosti přechod pro chodce, použij ho!
Do vozovky smíš vstoupit po bezpečném rozhlédnutí. Pravidlo zní: 3x se rozhlédni: vlevo, vpravo, vlevo a rychle přejdi!
Vždy si počínej tak, aby řidič měl šanci zastavit vozidlo před přechodem pro chodce!
Do vozovky vstupuj, až když vozidla bezpečně zastaví, nikdy nevbíhej před jedoucí vozidla
Chodce také policisté upozorňují na důležitost používání reflexních prvků za zhoršeného počasí. Povinnost pro chodce být označen reflexním prvkem pak platí při pohybu za snížené viditelnosti mimo obec po krajnici nebo okraji vozovky v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient