Policisté během šťáry v litvínovských barech odhalili 18 opilých mladistvých

Litvínovská policie o víkendu zamířila do litvínovských barů, klubů a restaurací v rámci policejní akce zaměřené na kontrolu podávání a prodeje alkoholu dětem a mladistvým osobám. Od 21. hodiny do 5. hodiny z pátku na sobotu hlídky kontrolovaly v restauračních provozovnách, zda dětem do 18 let není umožněna konzumace alkoholu. Policisté předem vytipovali několik restauračních zařízení a zábavních podniků v obvodu Litvínova. V průběhu opatření bylo zjištěno 18 mladistvých osob, které byly pod vlivem alkoholu a to v jednom klubu a v jeho těsné blízkosti. Na opatření se podílela i městská policie a přítomny byly i pracovnice OSPOD. Mladistvé osoby byly následně předány zákonným zástupcům. Policie se nyní bude zajímat o to, kdo těmto osobám alkohol prodal či podal. Akce pokračovala až do časných ranních hodin, kdy se policisté zaměřili i na kontrolu dopravy. Muži v uniformách zkontrolovali 38 vozidel, odhalili jednoho řidiče pod vlivem alkoholu a zjistili 6 přestupků v dopravě. Za čtyři z nich policisté uložili řidičům pokuty, dva předají správnímu orgánu. Narušení veřejného pořádku nebylo zjištěno.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.