Policisté a hasiči se zaměřili na bezdomovce v rámci preventivně výchovné činnosti

Dne 21.6.2018 proběhla na výzvu Magistrátu města Plzeň součinnostní akce spolu se zástupci PČR, městské policie a Čisté Plzně a.s. Akce byla zaměřena na místa provizorních přístřešků bezdomovců v lesním porostu u vodní nádrže České údolí – jednalo se o cca 5 přístřešků kde se může zdržovat až cca 10 osob. Cílem HZS při této akci byla preventivně výchovná činnost. Rozpravou s bezdomovci a formou letáků bylo upozorněno na rizika rozdělávání ohně v provizorních podmínkách přístřešků, dále bylo upozorněno na nejčastější příčiny vzniku požáru v tomto prostředí. Obyvatelům provizorních přístřešků byl připomenut zákaz rozdělávání ohně v lesním porostu a ve vzdálenosti 50m od něj. Na tato problematická místa se zaměří pozornost příslušné hasičské stanice a to zejména z hlediska volby nástupních ploch a vhodných zásahových cest.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak