Search
Close this search box.

Policista z Děčínska čelí obvinění z prodeje drog a úniku informací

Generální inspekce bezpečnostních sborů stíhá za prodej drog a únik informací policistu z Děčínska. Podle zjištění inspektorů od letošního září do současnosti informoval své známé o činnosti policie, aby jim umožnil vyhnout se postihu za páchané přestupky a trestné činy.

„Bylo také zjištěno, že tento policista opakovaně prodával i zdarma poskytoval od ledna 2018 do současné doby metamfetamin a marihuanu osmi lidem,“ uvedla mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Ivana Nguyenová.

Policistu, který je zařazený na Krajském ředitelství policie Ústeckého kraje, zadrželi příslušníci GIBS v úterý ráno.

„Následně byl obviněn z pokračujících přečinů zneužití pravomoci úřední osoby a nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě prokázání viny mu za to hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi,“ dodala Nguyenová.

Protože se obviněný policista k trestné činnosti plně doznal, je vyšetřován na svobodě.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient