Policii se nedaří dopadnout pachatele, kteří přepadli a svázali ženu z rychlého občerstvení

Už více jak měsíc se policie marně snaží dopadnou dva násilníky, kteří 17. prosince ve tři hodiny ráno přepadli zaměstnankyni rychlého občerstvení v Průmyslové ulici v Praze 10.

Nebohou ženu překvapili v kanceláři, namířili na ní zbraň, povalili jí na zem a svázali. „Oba prohledali místnost, v níž nalezli klíče od trezoru. Pak už nebylo složité jej otevřít a odcizit několik desítek tisíc korun. Následně z prostoru provozovny utekli neznámo kam. Otřesené ženě se podařilo po chvíli uvolnit z pout a zavolala o pomoc na linku tísňového volání 158,“ popsal mluvčí policie Jan Rybanský.

Policie nyní žádá o pomoc veřejnost, i proto se rozhodla uveřejnit záběry z přepadení. „Přestože mužům není vidět do tváře, věříme, že je poznáte. A to buď podle oblečení, nebo hnědé tašky, ve které si lup odnesli,“ dodal mluvčí.

Pokud by se povedlo policii pachatele dopadnout, hrozí jim deset let vězení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!