Už více jak měsíc se policie marně snaží dopadnou dva násilníky, kteří 17. prosince ve tři hodiny ráno přepadli zaměstnankyni rychlého občerstvení v Průmyslové ulici v Praze 10.
Nebohou ženu překvapili v kanceláři, namířili na ní zbraň, povalili jí na zem a svázali. „Oba prohledali místnost, v níž nalezli klíče od trezoru. Pak už nebylo složité jej otevřít a odcizit několik desítek tisíc korun. Následně z prostoru provozovny utekli neznámo kam. Otřesené ženě se podařilo po chvíli uvolnit z pout a zavolala o pomoc na linku tísňového volání 158,“ popsal mluvčí policie Jan Rybanský.
Policie nyní žádá o pomoc veřejnost, i proto se rozhodla uveřejnit záběry z přepadení. „Přestože mužům není vidět do tváře, věříme, že je poznáte. A to buď podle oblečení, nebo hnědé tašky, ve které si lup odnesli,“ dodal mluvčí.
Pokud by se povedlo policii pachatele dopadnout, hrozí jim deset let vězení.