Search
Close this search box.

Policie zastavila několik řidičů kteří usedli za volant i přes uložený zákaz, všem hrozí až dva roky ve vězení

Třiačtyřicetiletá žena z Karlovarska si od kriminalistů přezvala usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečin Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Obviněná žena měla dne 14. září ve večerních hodinách řídit osobní vozidlo značky Renault v Karlových Varech po ulici Nákladní a dále po ulici Jáchymovská, ačkoli si byla vědoma, že má Magistrátem města Karlovy Vary uložen zákaz řízení všech motorových vozidel.

O dva dny později v brzkých ranních hodinách měl v Mariánských Lázních řídit osobní vozidlo značky Nissan stejně starý řidič. Ten byl policejní hlídkou zastaven a kontrolován v ulici Plzeňská. Při kontrole policisté s mužem provedli test na drogy, který vyšel s pozitivním výsledkem na Amfetamin/Metamfetamin. Následně byl vyzván, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve a moči, kterému se dobrovolně podrobil. Dále policisté zjistili, že i tento řidič řídil vozidlo i přesto, že má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Chebští kriminalisté muže obvinili ze spáchání přečinů Ohrožení pod vlivem návykové látky a Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Dne 12. listopadu v odpoledních hodinách řídil 27letý řidič osobní vozidlo značky Volkswagen po dálnici D6 ve směru na Karlovy Vary, kdy na 150 km dálnice z důvodu poruchy s vozidlem zastavil v odstavném pruhu. Zde byl následně kontrolován krajskou dopravní hlídkou, která kontrolou v evidencích zjistila, že i tento řidič má Magistrátem města Most vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Od policistů v Kynšperku nad Ohří si následně vyslechl sdělení podezření ze spáchání přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Všem uvedeným řidičům, kteří usedli za volant vozidla i přes uložený zákaz řízení, hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na dva roky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient