Policie zasahovala u dvou osob, které přebraly. Obě skončily na záchytce

V šest hodin obdržela městská policie informaci o podnapilém muži, který si ke svému poalkoholovému odpočinku vybral místo v těsné blízkosti silnice. Ukázalo se, že dotyčný je natolik opilý, že bez pomoci hlídky se není schopen sám postavit na nohy. Vedle opilého ležela tou dobou ještě prázdná láhev od slivovice. Vzhledem ke svému stavu nebyl schopen ani dechové zkoušky. Protože nekontroloval své chování, přivolala si zasahující hlídka své kolegy s vozidlem určeným pro převoz podnapilých osob. Muž byl převezen k vystřízlivění na záchytku.

O pětačtyřicet minut později vyjela hlídka na oznámení k místnímu obchodnímu domu. Na linku městské policie se obrátila devětadvacetiletá Plzeňanka, která měla obavu o stav jedné ženy. Z okna domu jí viděla od ranních hodin popíjet alkohol s ostatními bezdomovci na zastávce. Pak si ji všimla, jak leží nějakou dobu bezvládně na chodníku. Strážníci zjistili, že je žena v dost silně podnapilém stavu, navíc pomočená a znečištěná. Dechovou zkouškou u ní byla zjištěna hladina alkoholu v dechu 3,10 promile. Noc žena strávila střízlivěním v protialkoholní záchytné stanici.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.