Search
Close this search box.

Policie zadržela recidivistu, který po celé Praze ukradl 55 jízdních kol

Policisté z místního oddělení Letňany ve spolupráci s kolegy z kriminální služby a vyšetřování třetího policejního obvodu z druhého oddělení obecné kriminality objasnili případ jednačtyřiceti vloupání do sklepů a kočárkáren po celé Praze. Akce měla krycí název „Sklepmistr“ a byla zacílená na objasnění série vloupání do zmíněných prostor, při kterých se ztrácela především jízdní kola. K těm se pachatel dostával po rozlomení zámku dveří a následně na nich z místa činu odjížděl. Celkem tak tímto způsobem získal 55 kol s celkově způsobenou škodu více než šest set tisíc korun.

Jednatřicetiletého recidivistu se povedlo dopadnout mimo jiné i díky DNA, které bylo na místech vloupání zajištěno. Když policisté podezřelého zadrželi, tak u něj nalezli i takzvaný francouzák, kterým byla vloupání prováděna. Tento nástroj pak provedená mechanoskopie spojila i s dalšími případy vloupání, která jím byla provedena. Při vyšetřování případu policisté zjistili, že kradená kola končila obratem v bazarech nebo u překupníků. Utržené peníze pak byly použity k nákupu drog nebo věcí běžné potřeby. Vzhledem k tomu, že se trestná činnost děla v období od března do prosince loňského roku, tak se žádné z odcizených kol nepodařilo zajistit.

Kriminalisté v tomto případě zahájili trestní stíhání pro trestné činy krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. V případě odsouzení hrozí pachateli až osmiletý pobyt za mřížemi. Muž byl v minulosti osmkrát trestaný za majetkovou trestnou činnost a nyní je stíhán vazebně, aby nemohl v páchání trestné činnosti pokračovat. Všichni poškození, kterým byla kola odcizena, budou vyrozuměni a mohou se po pachateli v rámci trestního řízení domáhat náhrady škody.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient