Search
Close this search box.

Policie zadržela mladíka, který během tří měsíců nakradl věci za více než 85 tisíc korun

Policistům se v sobotu odpoledne na Novém Hradci Králové podařilo zadržet téměř 21letého muže, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání z důvodu vydaného souhlasu se zadržením. Souhlas se zadržením vydala 19.9. státní zástupkyně na základě požadavku policistů, kteří obstarali proti muži, kterého podezírali z krádeží a vloupání, dostatek důkazů. Policisté ho po zadržení obvinili ze 13 skutků, kterých se měl dopustit během 3,5 měsíce, čímž měl způsobit celkovou škodu za více jak 85 tisíc korun.

V polovině června se ve Smiřicích vloupal do skladu jedné firmy, kde odcizil nářadí v hodnotě téměř 27 tisíc korun. Dále se pokusil vloupat do trezoru automyčky. Jelikož ho vystrašil alarm, utekl. Na začátku srpna byl ostrahou obchodního domu ve Věkoších přistižen při krádeži štípacích kleští v hodnotě necelých 500 korun. Po Hradci Králové odcizil 10 jízdních kol, která byla uzamčena ve stojanech na veřejných místech, čímž majitelům způsobil škodu za téměř 58 tisíc korun. Za odcizená kola utržil necelých 9 tisíc korun, které užil pro svoji potřebu. Poslední kolo, které odcizil v sobotu dopoledne před plaveckým bazénem, nestačil prodat. Schoval si ho v parkovacím domě na jízdní kola, kde ho policisté také našli a mohli ho ještě ten den v pořádku vrátit majiteli.

Mladík, který nebyl v minulosti nikdy trestán, se k trestné činnosti částečně přiznal. Uvedl, že je bez finančních prostředků, nemá žádné zaměstnání ani žádné stálé bydliště. Vyšetřovatel podal z důvodné obavy, že uprchne nebo se bude skrývat, a nebo pokračovat v trestné činnosti, podnět na uvalení vazby. Což státní zástupce neakceptoval a muž je tedy stíhán na svobodě. Pokud ho soudce uzná vinným, může ho poslat až na 5 let do vězení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient