Policie žádá veřejnost o pomoc a zároveň upozorňuje na podvodníky

(Aktualizováno před )

Senioři jsou velmi snadným terčem podvodníků a zlodějů. I přes opakovanou a cílenou prevenci, v rámci níž jsou senioři před touto trestnou činností varováni, se stále objevují na území našeho kraje případy okradených seniorů.

Kutnohorští policisté zaznamenali v pondělí 24. srpna 2018 dva případy podvodů na seniorech.

V prvním případě, neznámý muž podvodně vylákal finance na důvěřivém seniorovi. Do jeho bytu v Kutné Hoře se vloudil, pod záminkou, že je lékař vylákal od poškozeného za zprostředkování léčby v rehabilitačním středisku finanční hotovost. Důvěřivý senior přišel o několik tisíc korun.

Popis pachatele:

muž, věk 60 let, 160-170 cm vysoký, kulatý obličej, střední postavy, na pravé ruce poškrábaný, prý od pádu z kola, hovořil česky, na sobě tričko s krátkým rukávem, na hlavě klobouk (slamák), v ruce měl černou větší tašku

K dalšímu případu podvodného jednání na Kutnohorsku došlo v tentýž den 24. srpna 2018 v obci Čestín. Tentokrát se podvodník snažil získat peníze tím, že se po telefonu vydával za bratrance poškozené, ze které se snažil vylákat vysokou finanční částku na zaplacení služeb svého právního zástupce. Díky obezřetnosti seniorky se podvodník peněz nedočkal.

Policie žádá veřejnost o spolupráci při pátrání po neznámých pachatelích. Přivítá veškeré informace vedoucí k jejich ztotožnění na bezplatné lince 158, případně na telefonním čísle kutnohorského obvodního oddělení 974 875 700.

Policie České republiky apeluje na starší spoluobčany. Nebuďte důvěřiví, nevěřte sebetragičtějším historkám, nepouštějte cizí lidi do svých domů a bytů, nikomu nepůjčujte peníze, zamykejte. Podvodníci využívají různé záminky a lsti, neštítí se ničeho, využívají vaší důvěřivosti, působí na vaše city, aby se dostali k penězům. Pokud z vás nevylákají peníze přímo, ovládají řadu způsobů, jak vás okrást.

Nedávejte cizím lidem své peníze!

Nikdy hned neotvírejte dveře, nevíte-li, kdo je za nimi. Zkontrolujte kdo je za dveřmi přes kukátko, nejlépe panoramatické.

V těchto situacích kdykoli zavolejte hlídku Policie České republiky na bezplatné lince 158 k prověření těchto osob.

Slušný člověk vaši ostražitost pochopí a podvodník odejde. V případě výskytu těchto podezřelých osob, okamžitě kontaktujte policii na linku 158.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz