Policie šetří dvě srážky auta se zvěří, celková škoda je více než 30 tisíc

Dvě dopravní nehody, kdy došlo ke střetu osobního automobilu se zvěří, řeší berounští dopravní policisté. K prvnímu případu došlo dne 5. května 2018 ve 20:35 hodin v katastru obce Jevina na silnici III. Třídy ve směru od obce Zaječov směrem na obec Komárov. Řidiči osobního automobilu značky BMW X5 vběhla z pravého travnatého silničního příkopu do jízdního pruhu komunikace srna, kdy následně došlo ke střetu přední části vozidla se srnou, kterému již řidič nemohl zabránit.

Druhý případ se stal dne 8. května 2018 v 01:15 hodin, kdy řidič vozidla značky Opel Astra jel po komunikaci ve směru od obce Točník, směrem na obec Bzová a zde po projetí pravotočivé zatáčky náhle z pravé strany vběhla srna, jejímuž střetu řidič nemohl zabránit.

V obou případech byla provedena u řidičů dechová zkouška s negativním výsledkem. Obě srny po střetu zahynuly. Celková způsobená škoda je vyčíslena na více jak 30.000,- Kč.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.