Policie řeší neuvěřitelný případ krádeže uren z bruntálského hřbitova

Bruntálští policisté přijali v těchto dnech oznámení o odcizení urny a zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinů hanobení lidských ostatků a krádeže. K události mělo dojít v době od 25. 8. do 7. 10. 2018 na městském hřbitově v Bruntále na ulici Brožíkova, kde měl prozatím neznámý pachatel odstranit a následně odcizit z výklenku kamenného náhrobku kovový rám se zapuštěným sklem. Z útrob náhrobku pak odcizil urnu s pozůstatky. Při dalším prověřování policisté zjistili, že poškozených náhrobků je více a to dalších pět, u kterých chybí v prostoru pro ukládání předmětů kovové rámy. Způsobena hmotná škoda činí nejméně 3 tisíce korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.