Search
Close this search box.

Policie provedla zátah na asijské tržnice v příhraničí

Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje pokračuje v boji proti drogové kriminalitě v příhraničí. Nejproblematičtější oblastí jsou asijské tržnice v blízkosti hranic. V současné době je rozdělen výkon služby Policie ČR na tržnicích do dvou úrovní. Upřednostňovány jsou velké jednorázové preventivní akce, na nichž se podílejí Česká obchodní inspekce, Živnostenský úřad a Hasičský záchranný sbor. Ve druhé úrovni policisté každodenně provádějí kontroly na asijských tržnicích v Karlovarské kraji.

Další preventivní akce se uskutečnila v pátek dne 23. března 2018 na tržnici v Potůčkách, které se účastnilo na tři desítky policistů z Územního odboru Karlovy Vary, z Odboru cizinecké policie a dopravní policie. Cílem této kontrolní preventivní akce bylo zaměření na prodej drog, nelegálního zboží, kontrolu dodržování pobytového režimu cizinců, osob a vozidel.

Policisté v rámci akce kontrolovali cestovní doklady cizinců, jejich platnost a pravost, ale také prováděli kontrolu vozidel. Celkem zkontrolovali 188 osob, a to jak prodejce, tak i návštěvníky tržnice. Policejní kontrolou prošlo 78 osobních vozidel, přičemž tři řidiči se v dopravě dopustili přestupku, za který jim byla uložena bloková pokuta. Cizinecká policie řešila blokovou pokutou u 5 cizinců porušení Zákona o pobytu cizinců na území České republiky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient