Policie prosí veřejnost o pomoc při hledání muže, který v Praze znásilnil ženu

Dva měsíce se marně policisté snaží dopadnout muže, který znásilnil ženu v Praze.
K nechutnému incidentu došlo v Branické ulici v domě, v kterém žena bydlela. Ve chvíli, kdy poškozená žena vstupovala do domu, se násilník za ní vetřel. Hned po ní zaútočil a začal jí osahávat. Žena se bránila, muž jí ale nakonec přemohl a následně znásilnil.
“Poškozená se snažila utéct po schodišti, ale násilník ji v mezipatře dostihl, povalil na zem a začal ji škrtit. Žena se sice aktivně bránila, ale muž měl velkou převahu, přemohl ji a i přes její odpor ji znásilnil. Pak z místa činu utekl,“ popsal mluvčí policie Jan Daněk.

Ženě se povedlo s kriminalisty sestavit podobu podezřelého, tzv. identikit. Přesto se policistům dosud nepodařilo násilníka dopadnout, a proto žádá veřejnost o pomoc.
Muž by měl být ve věku 40 až 50 let, vysoký 180 cm a mohutnější postavy. “Po stranách hlavy měl více vlasů a nahoře spíše prořídlé chmýří. Útočník při znásilnění mluvil jen minimálně, ale poškozená se domnívá, že hovořil česky, bez přízvuku,“ podotkl mluvčí.

Pokud by se povedlo policistům násilníka dopadnout, obviní ho z trestného činu znásilnění, za který mu hrozí až 10 let ve vězení.

Jakékoliv informace o hledaném muži mohou lidé volat na linku 158.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient