Search
Close this search box.

Policie prosí veřejnost o pomoc při hledání muže, který v Praze znásilnil ženu

Dva měsíce se marně policisté snaží dopadnout muže, který znásilnil ženu v Praze.
K nechutnému incidentu došlo v Branické ulici v domě, v kterém žena bydlela. Ve chvíli, kdy poškozená žena vstupovala do domu, se násilník za ní vetřel. Hned po ní zaútočil a začal jí osahávat. Žena se bránila, muž jí ale nakonec přemohl a následně znásilnil.
„Poškozená se snažila utéct po schodišti, ale násilník ji v mezipatře dostihl, povalil na zem a začal ji škrtit. Žena se sice aktivně bránila, ale muž měl velkou převahu, přemohl ji a i přes její odpor ji znásilnil. Pak z místa činu utekl,“ popsal mluvčí policie Jan Daněk.

Ženě se povedlo s kriminalisty sestavit podobu podezřelého, tzv. identikit. Přesto se policistům dosud nepodařilo násilníka dopadnout, a proto žádá veřejnost o pomoc.
Muž by měl být ve věku 40 až 50 let, vysoký 180 cm a mohutnější postavy. „Po stranách hlavy měl více vlasů a nahoře spíše prořídlé chmýří. Útočník při znásilnění mluvil jen minimálně, ale poškozená se domnívá, že hovořil česky, bez přízvuku,“ podotkl mluvčí.

Pokud by se povedlo policistům násilníka dopadnout, obviní ho z trestného činu znásilnění, za který mu hrozí až 10 let ve vězení.

Jakékoliv informace o hledaném muži mohou lidé volat na linku 158.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient