Search
Close this search box.

Policie přistihla hned tři řidiče, kterí řídili i přes zákaz

V průběhu včerejšího dne přistihli policisté územního odboru Olomouc hned tři řidiče, kteří usedli za volant, přestože to mají zakázáno.

Prvním je devětatřicetiletý řidič osobního vozidla Alfa, kterého kontrolovali policisté ve čtvrtek 12. dubna 2018 kolem deváté dopoledne v Horce nad Moravou. Při kontrole zjistili, že řidič má Okresním soudem v Olomouci vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel a to až do května 2018. Další jízdu mu zakázali. Nyní je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Ze stejného trestného činu je podezřelý také devětašedesátiletý řidič osobního vozidla VW Golf, kterého kontrolovali policisté 12. dubna 2018 krátce před polednem v Olomouci. Při kontrole zjistili, že řidič má Okresním soudem v Olomouci vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do listopadu 2018. Provedli u něj také orientační dechovou zkoušku, která byla pozitivní, a naměřili mu kolem 0,90‰ alkoholu v dechu. Další jízdu mu zakázali. Řidič se po poučení dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici.

Posledním je šedesátiletý řidič osobního vozidla Chevrolet, kterého kontrolovali včera, 12. dubna 2018, kolem půl druhé odpoledne policisté pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje v Olomouci. Řidič policistům při kontrole nepředložil řidičský průkaz. Ani nemohl. Jak totiž policisté zjistili, Okresním soudem v Olomouci má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel až do ledna 2021. Provedli u něj také orientační dechovou zkoušku a naměřili mu přes 0,70‰ alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil. Po poučení se odmítl podrobit lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici. Policisté mu další jízdu zakázali. Ještě téhož dne mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient