Policie případ obálky s neznámým práškem na soudu odložila

Policie v Mostě odložila případ obecného ohrožení, ke kterému mělo dojít 25. dubna 2018. Tehdy do budovy Okresního soudu v Mostě byla doručena obálka s práškem neznámého původu. Policisté na místě rozhodili o evakuaci celého objektu. Z budovy odešlo cca 80 osob. Neznámou látku na místě odborně zajistili hasiči. Ke zranění osob nedošlo.

Případem se od začátku zabývali mostečtí kriminalisté. Provedeným šetřením nebylo zjištěno, jak se látka do obálky dostala. Odesílatel obálky byl policií ustanoven, v obálce byla jeho žádost o propuštění z věznice. Látka byla podrobena odborné expertize na specializovaném pracovišti. Rozborem Státního ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany bylo zjištěno, že jde pravděpodobně o potravinářský výrobek blíže nezjištěného druhu, který nevykazuje radioaktivitu ani přítomnost toxických látek a pro život a zdraví člověka je zcela neškodný. V tomto případě nebyla naplněna skutková podstata trestného činu obecného ohrožení ani žádného jiného trestného činu, proto byla věc odložena.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.