Search
Close this search box.

Policie odhalila několik opilých řidičů

Neštěmičtí policisté ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření 44letému muži z trestného činu ohrožení pod vlivem návykových látek. Policisté tohoto řidiče zastavili v pondělí kolem 22 hodin v Povrlech při řízení Volkswagenu Golf. Již při prvotní komunikaci bylo zřejmé, že řidič před jízdou pil alkohol, což také potvrdila pozitivní dechová zkouška s výsledkem 2,04 promile. Za uvedené jednání čtyřiačtyřicetiletému muži hrozí trest odnětí svobody až do výše 1 roku, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

V poslední době policisté zaznamenávají četnost těchto případů, kdy řidiči usednou za volant pod vlivem alkoholu a následně při dopravní kontrole nadýchají víc jak 1 promili alkoholu. Výjimkou nejsou ani ženy, které usednou opilé za volant svého vozidla. V neděli ve večerních hodinách vyjížděli policisté k dopravní nehodě v ulici Bělehradská, kdy 63letá řidička nabourala dvě zaparkovaná vozidla a snažila se z místa nehody ujet. Policisté u řidičky následně při dechové zkoušce naměřili 1,47 promile alkoholu v dechu.

A bohužel i tato další událost může mít souvislost s řidičem pod vlivem alkoholu, protože ústečtí policisté šetří další případ, kdy řidič vozidla srazil chodce a z místa nehody ujel. V pondělí kolem 22 hodin na Severní Terase na komunikaci ve směru od zadního traktu hotelového domu k prodejně Billa dosud neznámý řidič srazil 43letého muže. Aniž by zraněnému poskytl první pomoc, tak z místa nehody ihned ujel. Chodec utrpěl zranění a musel být záchrannou službou převezen do nemocnice. Dechová zkouška u chodce byla negativní.

V tomto případě můžete policistům pomoci v objasnění nehody. Pokud máte jakoukoliv informaci k řidiči vozidla nebo jste si v inkriminovanou dobu všimli něčeho podezřelého, tak se prosím obraťte na linku 158 a tyto informace policistům poskytněte.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient