Policie obvinila muže z přechovávání omamné látky

Ve zkráceném přípravném řízení převzal sdělení podezření z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu třiadvacetiletý muž ze Sušice. Policisté z místního obvodního oddělení jej kontrolovali dne 5. dubna tohoto roku pětatřicet minut po devatenácté hodině na ulici Pod Kalichem. Muž měl při sobě usušenou aromatickou rostlinu, kterou vydal a byla zaslána ke znaleckému zkoumání. Podle odborného posudku bylo zjištěno, že rostlinný materiál o hmotnosti 17,92 gramu obsahoval D-9-tetrahydrokanabinol v množství 10,7 %.

Podle trestního zákoníku, kdo neoprávněně pro vlastní potřebu přechovává v množství větším než malém omamnou látku konopí, pryskyřici z konopí nebo psychotropní látku obsahující jakýkoli tetrahydrokanabinol, izomer nebo jeho stereochemickou variantu (THC), bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.