Policie obvinila muže z přechovávání omamné látky

Ve zkráceném přípravném řízení převzal sdělení podezření z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu třiadvacetiletý muž ze Sušice. Policisté z místního obvodního oddělení jej kontrolovali dne 5. dubna tohoto roku pětatřicet minut po devatenácté hodině na ulici Pod Kalichem. Muž měl při sobě usušenou aromatickou rostlinu, kterou vydal a byla zaslána ke znaleckému zkoumání. Podle odborného posudku bylo zjištěno, že rostlinný materiál o hmotnosti 17,92 gramu obsahoval D-9-tetrahydrokanabinol v množství 10,7 %.

Podle trestního zákoníku, kdo neoprávněně pro vlastní potřebu přechovává v množství větším než malém omamnou látku konopí, pryskyřici z konopí nebo psychotropní látku obsahující jakýkoli tetrahydrokanabinol, izomer nebo jeho stereochemickou variantu (THC), bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient