Search
Close this search box.

Policie obvinila dva nenapravitelné dealery pervitinu

I přes opakovanou trestnou činnost, podnět policistů a podání návrhu státního zástupce na vazební stíhání, rozhodl soudce o propuštění 30letého muže, který distribuuje drogy mezi uživatele na Přerovsku, především ale v Přerově, na svobodu.

Nejprve podezřelý a vzápětí i obviněný byl zadržen policisty koncem listopadu ve večerních hodinách na ulici Čechova v Přerově z důvodu podezření prodeje omamných a psychotropních látek. Zadržení proběhlo bez komplikací a policisté nemuseli použít ani donucovací prostředky. Muž skončil v policejní cele, kde přečkal noc a následující den mu policejní komisař sdělil obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Při zadržení u něj policisté našli pervitin v množství 0, 11 g.
Minimálně od března letošního roku až do doby zadržení poskytoval zdarma nebo za finanční úplatu, případně za protislužby pervitin dalším minimálně 11 odběratelům, kteří za něho platili různé částky od 200 Kč do 500 Kč na jedno užití.

Jak je uvedeno výše, jedná se o recidivistu, který byl v červnu letošního roku Okresním soudem v Přerově odsouzen za stejné protiprávní jednání k jednoletému trestu odnětí svobody s podmíněným odložením na zkušební dobu 2 let a 6 měsíců. Nyní mu dle trestního zákoníku hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Muž se v minulosti dopustil i jiné trestné činnosti majetkového a násilného charakteru. Zda obviněný tentokrát skončí ve vězení, rozhodne soud.

Včera byl ze stejného trestného činu opakovaně obviněn i 29letý muž z Přerovska, kterému hrozí i ten samý trest. Od března až do září letošního roku distribuoval zdarma nebo za finanční hotovost pervitin přinejmenším dalším dvěma osobám. Také tento obviněný si v březnu letošního roku vyslechl rozsudek Okresního soudu v Přerově k podmíněnému trestu odnětí svobody na jeden rok se zkušební dobou do března roku 2021. Trestní stíhání obviněného prodejce pervitinu je vedeno na svobodě. Také o jeho dalším osudu bude rozhodovat soud.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient