Search
Close this search box.

Policie objasnila dvě krádeže z vinobraní

Z oznámených krádeží, ke kterým mělo dojít během Znojemského historického vinobraní 2018, se nám podařilo již dva případy objasnit. Jedna z nahlášených krádeží se nakonec ani nestala.

Čtyřiadvacetileté návštěvnici měl někdo odcizit volně odložený mobilní telefon ze stolu. Způsobenou škodu vyčíslila zhruba na osm tisíc korun. Později však vyšlo najevo, že přístroj v noci z pátku na neděli někde vytratila. Ozval se totiž poctivý nálezce a nepoškozený mobil se dostal zpět ke své majitelce.

Během téže noci měl pak neznámý pachatel využít nepozornosti obsluhy jednoho z barů a v nestřeženém okamžiku se zmocnit finanční hotovosti z volně přístupné zásuvky. Jednalo se o téměř šest tisíc korun. Zjištěné informace policisty přivedly ke čtyřiadvacetiletému muži z regionu. Je nyní důvodně podezřelý z krádeže těchto peněz. Podle trestního zákoníku mu hrozí až dva roky odnětí svobody.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient