Search
Close this search box.

Policie na Vyškovsku pořádala Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 26. dubna uspořádal vyškovský územní odbor Den otevřených dveří nejen pro studenty středních škol z Vyškovska, ale i širokou veřejnost. Skupiny mladých lidí procházeli sídlo vyskovské policie, kde se mohli seznámit s prostředím, do kterého se lidé běžně nedostanou. Hovořili také s policisty jednotlivých pracovišť. Dozvěděli se tak, jak pracuje pořádková policie, či jaká jsou specifika dopravní či kriminální policie. Zavítali i do nejvyšších pater budovy, kde si mohli prohlédnout speciální výslechovou místnost a také střelnici, která není na všech územních odborech samozřejmostí. Diskutovali i o práci policistů z tzv. prvosledových hlídek.

K vidění byly také zbraně, které tito speciálně vycvičení policisté používají. Nechyběla ani ukázka policejních vozidel, motocyklu dopravní policie, vozidla ivanovického dálniční oddělení a čtyřkolky, kterou využívá vyškovská pořádková policie. O své práci pohovořil i kriminalistický technik, který dobrovolníkům předvedl snímání otisků prstů. Zájemce také seznámil s výbavou zánovního vozu, který používají technici k výjezdům na místo činu. Personalistka také přispěla informacemi o podmínkách pro přijetí do služebního poměru Policie ČR.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient