Policie na Vyškovsku pořádala Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 26. dubna uspořádal vyškovský územní odbor Den otevřených dveří nejen pro studenty středních škol z Vyškovska, ale i širokou veřejnost. Skupiny mladých lidí procházeli sídlo vyskovské policie, kde se mohli seznámit s prostředím, do kterého se lidé běžně nedostanou. Hovořili také s policisty jednotlivých pracovišť. Dozvěděli se tak, jak pracuje pořádková policie, či jaká jsou specifika dopravní či kriminální policie. Zavítali i do nejvyšších pater budovy, kde si mohli prohlédnout speciální výslechovou místnost a také střelnici, která není na všech územních odborech samozřejmostí. Diskutovali i o práci policistů z tzv. prvosledových hlídek.

K vidění byly také zbraně, které tito speciálně vycvičení policisté používají. Nechyběla ani ukázka policejních vozidel, motocyklu dopravní policie, vozidla ivanovického dálniční oddělení a čtyřkolky, kterou využívá vyškovská pořádková policie. O své práci pohovořil i kriminalistický technik, který dobrovolníkům předvedl snímání otisků prstů. Zájemce také seznámil s výbavou zánovního vozu, který používají technici k výjezdům na místo činu. Personalistka také přispěla informacemi o podmínkách pro přijetí do služebního poměru Policie ČR.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.