Search
Close this search box.

Policie informuje: Měření ledu, vyprošťování muže z mrazícího vozu i podnapilí cestující

Tlumené volání z nákladového prostoru přivedlo ve čtvrtek ráno náhodného kolemjdoucího k zaparkované dodávce. Přes zavřené dveře se dal do řeči s mužem, který byl uvnitř vozidla uvězněný. Svědek se proto obrátil prostřednictvím linky 156 na dispečink brněnské městské policie a operátor poslal do Štouračovy ulice hlídku.

Strážníci vysvobodili muže z mrazicího vozu, první svědek uslyšel jeho volání po hodině a půl

Tlumené volání z nákladového prostoru přivedlo ve čtvrtek ráno náhodného kolemjdoucího k zaparkované dodávce. Přes zavřené dveře se dal do řeči s mužem, který byl uvnitř vozidla uvězněný. Svědek se proto obrátil prostřednictvím linky 156 na dispečink brněnské městské policie a operátor poslal do Štouračovy ulice hlídku. Motor automobilu běžel a strážníci zjistili, že je zapnutá i mrazicí nástavba vozidla. Nejprve se proto s člověkem uvnitř nákladového prostoru domluvili, že ovládáním umístěným v kabině dodávky zvýší teplotu, aby zařízení přestalo do zadní části vozidla vhánět ledový vzduch. Hlídce městské policie se potom přibližně během deseti minut podařilo zaseklé dveře uvolnit. Kvůli neobvyklým okolnostem potřebovala ověřit, že muž do automobilu nevnikl neoprávněně. Strážníkům předložil všechny potřebné doklady a vysvětlil, že služebně rozváží mražené zboží. Když šel ráno náklad zkontrolovat, dveře se za ním zavřely a zablokovaly se. V nákladovém prostoru pak čekal od půl sedmé ráno přibližně hodinu a půl, než ho zvenku někdo uslyšel. Prostor se mezitím vychladil na pět stupňů pod nulou. Díky venkovním teplotám, které byly v tu dobu paradoxně ještě nižší, byl však čtyřicetiletý muž velmi teple oblečený a čekání v mrazu přečkal bez újmy. Strážníkům i pozornému kolemjdoucímu několikrát poděkoval a vyrazil do práce.

V podnapilém stavu cestovali tramvají, vystoupit z ní nedokázali

Dispečeři dopravního podniku se včera obrátili na strážníky se žádostí o pomoc kvůli dvěma podnapilým mužům, kteří jeli tramvají číslo 12. Strážníkům, kteří do vozu vstoupili na zastávce Jana Babáka, bylo záhy jasné, že komunikace s oběma muži, pod nimiž ležela na zemi láhev vodky, bude obtížná. Nebyli schopni vůbec vstát ze sedadla a udržet se na nohou, a tak je hlídka městské policie musela vynést, aby tramvaj mohla pokračovat v jízdě. Jediné, co strážníkům řekl šestadvacetiletý muž, bylo, že pil už dávno. Při dechové zkoušce měl však 2,82 promile alkoholu. O pět let starší známý se nezmohl ani na slovo a přístroj mu ukázal dokonce hodnotu 4,19 promile. Oba tak putovali na záchytku. Případ bude mít dohru ve správním řízení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient