Search
Close this search box.

Policie hledá násilníka, který obtěžoval ženy

Od minulého týdne prošetřují kriminalisté sérii případů se sexuálním podtextem. Jednu z událostí prošetřují policisté pro podezření z trestného činu znásilnění, ostatní dvě jako výtržnictví.

Všechny tři níže popsané ataky se odehrály v ulici Pekařská, na panelové cestě vedoucí podél tamní pekárny od autobusové zastávky Šafránkova. K prvním dvěma došlo v neděli odpoledne osmnáctého listopadu, mezi půl druhou až druhou hodinou, třetí se stal o den později, tedy devatenáctého listopadu ve tři čtvrtě na pět odpoledne.

Při prvním incidentu se hledaný muž připojil k ženě, která se šla to odpoledne proběhnout. Nejprve běžel za a posléze vedle ní, přičemž ji začal osahávat na hýždích. Nakonec své oběti zastoupil cestu a začal ji poměrně razantně osahávat v rozkroku.

Ženě bylo mužovo počínání krajně nepříjemné a snažila se mu bránit. Muže nejprve udeřila pěstí do obličeje a pak se ho snažila od sebe odstrčit, bohužel marně. A tak začala na celé kolo křičet o pomoc. Až teprve toho se sexuchtivec zalekl a utekl pryč.

Po tomto neúspěchu si hledaný muž vyhlédl o půl hodiny později na té samé panelové cestě další běžkyni. Vůči té už tak kontaktní nebyl. Nejprve muž totiž postával na okraji cesty a teprve tehdy, když se k němu žena přiblížila, jí zkřížil cestu s obnaženým penisem v ruce. Žena nechtěného „nápadníka“ oběhla a pokračovala dál. Naštěstí pro ni ji exhibicionista nijak neatakoval, ani nepronásledoval.

Třetí atak se odehrál, jak již bylo shora zmíněno, o den později v podvečer. Stejnou cestou procházela tentokrát žena, která byla obklopena svou drobotinou. Na sobě měla v šátku své několika týdenní miminko, vedle sebe pak další dvě své děti útlého věku.

Hledaný muž se k této ženě v chůzi připojil, kdy šel téměř na kontakt vedle ní. Žena muže v prvopočátku ignorovala. Zanedlouho si ale všimla, že muž vedle ní kráčí s obnaženým penisem v ruce. Tato situace vyvedla poškozenou natolik z míry, že jí podklesla kolena a žena i s dětmi upadla na zem.

V tu chvíli se zastavil i zmiňovaný muž a začal se nad ženu, stále s obnaženým údem, sklánět. Ta na nic nečekala a nakopla ho vší silou do obnaženého ohanbí. Zřejmě se trefila přesně a muži tím způsobila nemalou bolest, neboť ten, hlasitě skučící, z místa okamžitě utekl.

Poškozené ve věku od jednatřicet do třiačtyřiceti let hledaného popsaly téměř totožně. Z jejich výpovědí vyplynulo, že by měl být muž tohoto popisu:

Věk cca 30-35 let
Výška cca 170 cm
Snědé pleti
Střední postava, spíše štíhlý, nohy hubenější
Vousy na bradě, nad horním rtem a na lícních kostech spíše delší, cca 1 cm, upravené

V době všech popsaných událostí měl být hledaný oblečen:
Pravděpodobně šedivá, nebo tmavě šedivá mikina s kapucí, na které měly být blíže nespecifikované pruhy, nebo geometrické obrazce, které byly světle šedivé až bílé barvy
Šedivé kraťasy z teplákoviny
Dle poškozených byl muž relativně pohledný, nijak nezapáchal a nebyl špinavý
Stran pátrání po pachateli disponují kriminalisté „pouze“ tímto popisem a identikitem, vytvořeným dle informací od poškozených, neboť se v dané lokalitě nenachází žádná kamerová zařízení.

Na základě shora popsaného se kriminalisté nyní obrací na širokou veřejnost hned s několika prosbami.

V první řadě prosí každého, kdo muže vyobrazeného na přiloženém identikitu poznává, zná jeho totožnost, potažmo místo jeho pohybu či pobytu, nechť nám tyto informace předá prostřednictvím linky tísňového volání 158.

Dále prosí další ženy, dívky, slečny a paní, které mají stejný, nebo obdobný zážitek, aby se, taktéž prostřednictvím linky tísňového volání 158, přihlásily kriminalistům prvního oddělení druhého policejního obvodu.

Dále apeluje na občany dané lokality, kteří by muže odpovídajícího popisu mohli mít zachyceného na svých mobilních či jiných záznamových zařízeních, aby o tomto informovali detektivy a snímky či videa jim předali.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient