Policie hledá muže, který opakovaně čerpal pohonné hmoty na benzínkách a poté ujel bez zaplacení

Policisté řeší případy újezdů od benziny u silnice I/3 u obce Votice a od benziny na dálnici D3 u obce Mezno, kterých se dopustil stejný pachatel. Jeho podobu zachytily nainstalované kamery. Žádá tak veřejnost o pomoc při jeho ztotožnění.

Poprvé se tohoto protiprávního jednání pachatel dopustil dne 9.6.2018 v 00:59 hodin na benzinové čerpací stanici u Votic, která je u silnice I/3 (též známé jako E55). Stojí u komunikace napravo, ve směru na Tábor. Řidič přijel v osobním vozidle tovární značky Ford Mondeo, provedení hatchback, stříbrné barvy. Je možné, že na zadní straně vozidla, na 5-tých dveřích, má auto sportovní křídlo. Vozidlo má dále střešní okno, což u těchto typů není běžné. Před střešním oknem je upevněna anténa. Kola vozu jsou ocelová. Dle záznamu z kamer lze soudit, že ročník výroby vozidla je 2001 až maximálně 2003. Na přední ani na zadní straně auto při tankování nedisponovalo žádnými registračními značkami. Pachatel s tímto vozidlem přijede vždy ke stojanu z levé strany, následně zhruba 1 – 2 metry couvne zpět, odklopí zevnitř vozidla víčko nádrže, které se nachází na pravé straně karoserie a jde tankovat.

Druhý případ se stal dne 19.6.2018 v 00:21 hodin na benzinové čerpací stanici u dálnice D3 – Mezno, ve směru jízdy na Tábor. Opět muže při jednání zachytily nainstalované kamery. Stejným způsobem natankoval naftu do vozidla a následně ujížděl opět směrem na Tábor.

Třetí případ se odehrál dne 30.6.2018 v 22:50 hodin na stejné benzinové čerpací stanici u dálnice D3 – Mezno. Opět začal tankovat naftu do vozidla. V jeho odjezdu se mu pokusila zabránit obsluha benziny. Nejprve slovně, na což pachatel nereagoval, sednul do auta a chtěl z benziny ujet. Zaměstnanec se v odjezdu dále pokusil zabránit tím, že se položil na předek vozidla. Na to ale pachatel opět nereagoval, zařadil zpátečku a s držícím se zaměstnancem na autě takto couval zhruba 30 metrů až do jeho pádu. Ten se naštěstí obešel bez zranění.

K popisu pachatele lze uvést, že se jedná o muže evropského typu ve věku zhruba 20 – 30 let. Je štíhlé sportovní postavy, vysoký 190 – 195 cm. Má podlouhlý obličej. Na hlavě středně dlouhé hnědé vlasy. Mluví česky bez přízvuku. Při újezdu ze dne 19.6.2018 byl oblečen do šedé mikiny s kapucí. Ta má na přední straně nápis ,,NIKE“ se znakem – fajfkou. Na nohou má tmavé úzké jeansy. Obut je do červených tenisek s bílou podrážkou. Při posledním nahlášeném újezdu je oblečen do khaki zeleného trička s krátkým rukávem. Na nohou má opět tmavé úzké jeansy. Obut je do stejných bot – červené tenisky s bílou podrážkou.

Vzhledem k tomu, že se tohoto protiprávního jednání pachatel dopustil opakovaně, není vyloučeno, že by se obdobně mohl zachovat i v budoucnu. Policisté také nevylučují to, že mohl bez zaplacení ujet i z jiné benzinové čerpací stanice. Žádáme tak veřejnost a případné svědky o pomoc při jeho ztotožnění. Zároveň upozorňujeme zaměstnance čerpacích stanic, aby si všímali osob, které se pohybují v okolí jejich pracoviště, byli obezřetní a nesnažili se jakkoliv zabránit odjezdu pachatele. Pátráme také po výše uvedeném vozidlu Ford Mondeo, s kterým od benziny pachatel ujížděl. Jakékoliv poznatky, které by pomohly objasnit situaci, a které by mohly vést k odhalení totožnosti muže, přijmou policisté na telefonním čísle: 974 871 760. Využít můžete také linku tísňového volání 158.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient