Policie hledá cyklisty, kteří napadli strážkyni chráněné oblasti. Poznáte je?

V národní přírodní rezervaci u obce Nižbor na Berounsku napadla dvojice cyklistů strážkyni přírody Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Incident nastal poté, co strážkyně upozornila muže a ženu na kolech, že jedou pro cyklisty zakázaným územím. V tu chvíli se dvojice pohybovala podél potoka Vůznice „Mělo tam dojít ke slovní a zřejmě i fyzické potyčce mezi cyklisty a ženou, která se jim prokázala služebním průkazem strážce přírody. Dvojici měla údajně upozornit na skutečnost, že je tam průjezd na jízdních kolech zakázán,“ informovala mluvčí policie Marcela Pučelíková.

Ke konfliktu došlo 11. srpna a policie nyní po muži a ženě pátrá. Strážkyně si ještě stačila udělat foto zmíněné dvojice. „Policisté budou rádi za jakékoliv informace vedoucí ke ztotožnění neznámého páru, samotní cyklisté se mohou policistům rovněž ozvat na telefon 974 872 700. Jejich svědectví může vést ke zdárnému ukončení celého případu,“ uzavřela Pučelíková.

Chráněná krajinná oblast Křivoklátsko je známá velkým množstvím chráněných rostlin a živočichů, jako je výr, jestřáb a ledňáček. Vyskytuje se zde i mnoho druhů netopýrů.
Právě kolem potoka, kde se pohybovala dvojice, je zákaz vstupu, na což jsou návštěvníci upozorněni výstražnými tabulkami. Cílem ochránců je dosáhnout v této oblasti přírodního pralesa.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.