Policie dvakrát kontrolovala ženu, v obou případech řídila zdrogovaná

Policisté z oddělení obecné kriminality ukončili prověřování případu, kdy žena byla dvakrát kontrolována při řízení vozidla značky Peugeot 306 a vždy byla pod vlivem návykové látky. Od komisaře převzala sedmadvacetiletá žena z Horažďovicka usnesení o zahájení trestního stíhání, kdy byla obviněna ze spáchání pokračujícího přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Poprvé policisté ženu kontrolovali dne 1. prosince loňského roku, když jela s vozidlem po Horažďovicích, kdy měla test pozitivní na konopí. Podruhé byla zastavena v obci Dražovice dne 24. ledna letošního roku a byla pod vlivem pervitinu a marihuany. V obou případech se žena podrobila testům na návykové látky, které byly pozitivní a souhlasila i s lékařskými vyšetřeními spojenými s odběrem krve a moči.

Podle znaleckého posudku z oboru zdravotnictví, odvětví toxikologie byly v obou případech zjištěny cannabinoidy a ve druhém i amfetaminové deriváty. Podle znaleckého posudku z odvětví psychiatrie koncentrace THC ovlivnila fyzické a psychické schopnosti ženy a byla ve stavu, jenž vylučoval způsobilost bezpečně řídit motorové vozidlo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.