Policie dvakrát kontrolovala ženu, v obou případech řídila zdrogovaná

Policisté z oddělení obecné kriminality ukončili prověřování případu, kdy žena byla dvakrát kontrolována při řízení vozidla značky Peugeot 306 a vždy byla pod vlivem návykové látky. Od komisaře převzala sedmadvacetiletá žena z Horažďovicka usnesení o zahájení trestního stíhání, kdy byla obviněna ze spáchání pokračujícího přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Poprvé policisté ženu kontrolovali dne 1. prosince loňského roku, když jela s vozidlem po Horažďovicích, kdy měla test pozitivní na konopí. Podruhé byla zastavena v obci Dražovice dne 24. ledna letošního roku a byla pod vlivem pervitinu a marihuany. V obou případech se žena podrobila testům na návykové látky, které byly pozitivní a souhlasila i s lékařskými vyšetřeními spojenými s odběrem krve a moči.

Podle znaleckého posudku z oboru zdravotnictví, odvětví toxikologie byly v obou případech zjištěny cannabinoidy a ve druhém i amfetaminové deriváty. Podle znaleckého posudku z odvětví psychiatrie koncentrace THC ovlivnila fyzické a psychické schopnosti ženy a byla ve stavu, jenž vylučoval způsobilost bezpečně řídit motorové vozidlo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient