Policie dopadla lapku, který podřízl májku a poškodil elektrické vedení

Švihovští policisté ukončili prověřování případu uříznuté májky, která padající poškodila elektrické vedení.

Na přelomu měsíců dubna a května se na mnoho místech dodržuje tradice, při které místní občané postaví májku a následně ji musí ohlídat, aby nedošlo k jejímu poškození nějakým záškodníkem z jiné obce.

Na prvního máje v době od 5.15 do 5.30 hodin pachatel v obci na Švihovsku porazil májku. Pachatel kmen motorovou pilou podřízl a jeho pádem došlo k poškození elektrického vedení a napájecího kabelu místního rozhlasu, který byl veden od budovy ke sloupu. Hmotná škoda činí 16 731 Kč.

Ve zkráceném přípravném řízení převzal jednatřicetiletý muž z Plzně sdělení podezření ze spáchání přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.