Policejní psi vypátrali kradené věci

Služební pes Garrit se svým policejní psovodem mají za sebou další úspěch. V polovině listopadu byli opakovaně vysláni operačním důstojníkem do chatové oblasti Vránov v katastru obce Rovná, kde mělo dojít k vloupání do několika chat. Po příjezdu na místo byl policejním psovodem služební pes uveden k vyhledání pachové stopy v chatové oblasti. Garrit zachytil stopu a začal ji sledovat na okraj lesa, dále lesem a poté hluboko v lese nalezl ukryté horské jízdní kolo, které označil. Celkem vypracoval stopu v úctyhodné délce 800 metrů. Toto jízdní kolo bylo odcizeno právě z jedné z vykradených chat v této oblasti. Jízdní kolo bylo zajištěno a následně vráceno zpět své majitelce, která měla jistě velkou radost.

O den později také služební pes Aron byl policejní psovodem použit k vyhledání pachové stopy další vykradené chaty mezi chatovými oblastmi Vítkov a Vránov. Aron taktéž zachytil stopu a po cca 150 metrech označil celkem 5 předmětů. Jednalo se o oblečení, nářadí nebo láhev alkoholu.

Práce policejních psovodů a jejich čtyřnohých parťáků je velmi záslužná. To ostatně dokazují zmíněné případy. Za jejich úspěchy se skrývají nekonečné hodiny práce a výcviku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient