Policejní psi policistů Karlovarského kraje vypátrali hned tři pachatele během čtyř dnů

Během čtyř dnů na přelomu měsíce srpna a září se na území Karlovarského kraje hned ve třech případech podařilo služebním policejním psům vypátrat pachatele trestných činů.

K prvnímu případu došlo ve středu dne 29. srpna v ranních hodinách v Mariánských Lázních, kde 25letá žena měla bez zjevných příčin fyzicky napadnout devětasedmdesátiletou matku svého přítele. Na ženu, která je nemohoucí, měla obviněná opakovaně zaútočit nožem, přičemž se poškozená proti bodnutí chránila rukama. Posléze měla ženu shodit z křesla na zem a nožem ji bodnout, přičemž jí měla navíc vyhrožovat újmou na životě. Když devětasedmdesátiletá žena volala o pomoc, utekla pětadvacetiletá žena z bytu pryč. Při následném pátrání po ženě bylo nasazeno značné množství sil a prostředků. Do akce byl povolán také policejní psovod se služebním psem Garritem. Ženu se poté podařilo vypátrat psovodovi a psovi Garritovi v bezprostřední blízkosti místa činu. Ženu si poté policisté zadrželi a převezli na policejní služebnu. Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání pětadvacetileté ženy z Mariánských Lázní, kterou obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu Těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Za své jednání může být v případě prokázání viny odsouzena k trestu odnětí svobody až na deset let.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak