Policejní preventista besedoval s teplickými seniory

V úterý 20. ledna 2018 proběhla v prostorách Denního centra Kanape v ulici Lipová beseda s policistou Oddělení tisku a prevence Policie České republiky v Teplicích a krajským koordinátorem BESIP. Beseda nazvaná „Nebezpečný věk“ byla určena prioritně pro lidi staršího data narození, kteří se často stávají oběťmi podvodníků a zlodějů.

Čtyři desítky seniorů z Teplic i okolí přednášející seznámili se zásadami, jejichž dodržování je důležité při předcházení trestné činnosti a k eliminaci možných rizik, která starším lidem hrozí. Vyslechli si nejen konkrétní případy z praxe, kdy se oběťmi stali senioři, ale také rady, jak se v krizové situaci zachovat.

Okruh témat byl široký, od bezpečného pohybu na ulici, nebo v městské hromadné dopravě, přes bezpečnost doma, nebo při vybírání peněz z bankomatů, dále nebezpečí kapesních krádeží během nákupů, podvodů na seniorech včetně „legend“, které pachatelé používají.

Jan Pechout z BESIP pak seniorům připomenul zásady bezpečného pohybu v silničním provozu, městské hromadné dopravě, ale i v autě, nebo na kole a posluchače seznámil i s největšími riziky, která jim v souvislosti s provozem na pozemních komunikacích mohou hrozit. Beseda byla doplněna zajímavými tematickými videi, na kterých mohli účastníci besedy shlédnout případy, ke kterým došlo, případně může dojít v běžném životě. Přednáška se setkala s velice kladným ohlasem zúčastněných, kteří po ukončení programu obdrželi malé dárky.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient