Search
Close this search box.

Policejní preventista besedoval s teplickými seniory

V úterý 20. ledna 2018 proběhla v prostorách Denního centra Kanape v ulici Lipová beseda s policistou Oddělení tisku a prevence Policie České republiky v Teplicích a krajským koordinátorem BESIP. Beseda nazvaná „Nebezpečný věk“ byla určena prioritně pro lidi staršího data narození, kteří se často stávají oběťmi podvodníků a zlodějů.

Čtyři desítky seniorů z Teplic i okolí přednášející seznámili se zásadami, jejichž dodržování je důležité při předcházení trestné činnosti a k eliminaci možných rizik, která starším lidem hrozí. Vyslechli si nejen konkrétní případy z praxe, kdy se oběťmi stali senioři, ale také rady, jak se v krizové situaci zachovat.

Okruh témat byl široký, od bezpečného pohybu na ulici, nebo v městské hromadné dopravě, přes bezpečnost doma, nebo při vybírání peněz z bankomatů, dále nebezpečí kapesních krádeží během nákupů, podvodů na seniorech včetně „legend“, které pachatelé používají.

Jan Pechout z BESIP pak seniorům připomenul zásady bezpečného pohybu v silničním provozu, městské hromadné dopravě, ale i v autě, nebo na kole a posluchače seznámil i s největšími riziky, která jim v souvislosti s provozem na pozemních komunikacích mohou hrozit. Beseda byla doplněna zajímavými tematickými videi, na kterých mohli účastníci besedy shlédnout případy, ke kterým došlo, případně může dojít v běžném životě. Přednáška se setkala s velice kladným ohlasem zúčastněných, kteří po ukončení programu obdrželi malé dárky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient