Search
Close this search box.

Policejní pes významně pomohl k vypátrání pachatelů dvou krádeží

V pondělí kolem jedné hodiny ráno přijali operátoři tísňové linky oznámení od pozorného občana, který jim sdělil, že se neznámý muž právě vloupal do zaparkovaného motorového vozidla v ulici Jana Růžičky v Praze 4. Policisté po příjezdu na místo muže již nenalezli a tak začali ihned propátrávat okolí. Na místo dorazil i kynolog se služebním psem, který se ihned vydal po „horké stopě“. Po chvíli se mu podařilo objevit podezřelého v nedalekém křoví. Ten však využil tmy, dal se na útěk a snažil se zmizet v přilehlých zahradách. Na několik desítek minut se mu to i podařilo. Cannibal však nezklamal a muže „vyrevíroval“ i po druhé. Ten už se nesnažil ani utéci a tak ho policisté za pomoci donucovacích prostředků na místě zadrželi.

Druhý případ se stal kolem čtvrté hodiny ranní v Orelské ulici v Praze 10. Podezřelý muž se tam vloupal do vozidla, ze kterého odcizil nářadí za bezmála dvacet tisíc korun. Policisté ho po několika minutách dopadli a zadrželi. I v tomto případě přijel na pomoc policejní psovod s Cannibalem. V tomto případě pomohl s dohledáním věcí, které muž při útěku z místa činu odhazoval.

Oba muži tak skončili v poutech a byli předvedeni na služebnu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient