Policejní kontroly na Šumpersku odhalily několik hříšníků

(Aktualizováno před )

Nerespektováním zákazu vjezdu na sebe v Šumperku v úterý 30. října krátce před osmou hodinou ráno upozornil 56letý řidič Škody Felicie. Nejenže nerespektoval dopravní značení, za volantem navíc neměl co pohledávat. Okresním soudem v Šumperku mu byl totiž uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Nezodpovědný řidič nyní čelí podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za tento trestný lze podle trestního zákoníku uložit až dvouletý trest odnětí svobody.

V úterý 30. října krátce před sedmou hodinou večer provedli policisté na ulici Jesenické v Šumperku kontrolu řidiče vozu Alfa Romeo. Během kontroly zjistili, že 29letý řidič usedl za volant po předchozím požití alkoholických nápojů. Při dechových zkouškách, kterým se dobrovolně podrobil, mu byly naměřeny hodnoty 2,40 ‰ a 2,45 ‰ alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil. Lékařské vyšetření spojené s odběrem krve nežádal. Po provedení prvotních úkonů skončil muž v policejní cele. Nyní je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za takové jednání muži v případě prokázání viny a odsouzení hrozí podle trestního zákoníku trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Ze stejného trestného činu je důvodně podezřelá také 56letá žena, kterou policisté téhož dne, o dvě hodiny později, přistihli při řízení osobního motorového vozidla na ulici Temenické v Šumperku. V tomto případě byly ženě naměřeny hodnoty 2,27 ‰ a 2,19 ‰ alkoholu v dechu. Také tato řidička proti naměřeným hodnotám nic nenamítala a lékařské vyšetření spojené s odběrem krve nepožadovala. Policisté jí zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz