Policejní hlídka zachránila muži život

Muže, který se nehýbal a ležel na zemi u cesty spatřila žena, která zavolala policii. Jelikož se jednalo o odlehlé místo v nepřístupném terénu, poučili ženu, aby zde vyčkala příjezdu posádky ZZS a poté ji zavedla za nimi k nalezenému muži. Policejní hlídka se ihned vydala dle popisu do terénu na pomoc neznámému muži. Následně policisté ve strmém kopci u cesty nalezli muže, ležícího na břiše, který měl promodralý obličej položený do listí a bláta. Policisté ihned zaznamenali, že muž má problém s dýcháním a bylo slyšet pouze chroptění. Policejní hlídka okamžitě zareagovala a poskytla muži první pomoc uvedením těla do stabilizované polohy. Při manipulaci vše nasvědčovalo tomu, že se muž dusí zvratky a z těchto důvodů mu policisté vyčistili ústa a byl proveden záklon hlavy, čímž se mu částečně uvolnily dýchací cesty a začal lépe dýchat. Muž byl na místě lékařem zaintubován a vložen do záchranářského vaku. Policisté vypomáhali se snesením zraněného muže v nosítkách k záchranářskému vozidlu ze strmého a nepřístupného terénu. U vozidla bylo zjištěno, že muž nemá tep a policista okamžitě zahájil resuscitaci, která byla úspěšná. Během krátké chvíle prováděním srdeční masáže muž začal opět dýchat. Posádka ZZS pacienta převezla do kladenské nemocnice k hospitalizaci. Lékař na muži neshledal žádné známky cizího zavinění. Pravděpodobnou příčinou jeho zdravotního stavu je vliv intoxikace alkoholem.

Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že nalezený muž je z Kladna ve věku sedmatřiceti let.

Policisté svým pohotovým a velmi profesionálním jednáním zachránili muži v nesnázích život.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.