Search
Close this search box.

Pokusí se Liberec ještě „zachránit“ první ligu?

I v těchto mrazivých dnech nadále běží fotbalové zápasy, českou nejvyšší soutěž nevyjímaje. Dnes se hrají dva zápasy, zítra další tři utkání.

Bohemians 1905 – Ostrava (pá – 17:30) – Úvod 19. kola obstará duel, který má na první pohled favorita v podobě Ostravy. Jenže… Baník má sice před Bohemlou náskok osmi bodů, jenže klokanům se doma letos velmi daří. Jako jediní se Slavií ještě neprohráli. „Baník je hodně těžký soupeř. Vím, že Bohemka s ním má dlouho problémy a nedaří se ho porazit. Prezentují se fyzicky náročným stylem hry a v poslední době i často mění rozestavení. Uvidíme, v jakém nastoupí proti nám. Kvalitu mají zejména v ofenzivě, hráči se nebojí jít do šestnáctky, jsou zkušení,“ podotkl asistent trenéra Bohemians Erich Brabec.

Liberec – Slavia (pá – 19:30) – Sešívaní mají před druhou Plzní jedenáctibodový náskok, což vyznívá luxusně, přesto nemohou, jak se říká, usnout na vavřínech. Už dnes se musí dát pozor na nevyzpytatelný Liberec. „V Liberci je to vždycky náročný zápas. Navíc v tomhle ročním období. V půl osmé večer tam bude určitě zima a hřiště už bude mít něco za sebou, sami s tím máme zkušenosti. Bude to náročné po všech stránkách. I pokud jsme zápasy v Liberci historicky zvládli, tak nikdy nepadalo mnoho gólů. Je sice dobře, že jich moc nedostáváme, ale moc jich zároveň ani nedáváme,“ říká trenér Slávie Jindřich Trpišovský.

Teplice – Zlín (so – 14:30) – Tepličtí zažívají sezonu jak na sinusoidě. Po špatném začátku prožili skvělé září, avšak teď už jsou zase v krizi. Během posledních pěti zápasů čtyřikrát prohráli. „Jsme v situaci, kdy musíme nutně vyhrát. Vím, že jsem to říkal už před Karvinou i Budějovicemi, ale teď je to znovu tak,“ říká trenér Teplic Stanislav Hejkal. „Přemýšlím o tom, hlavně jak zlepšit ofenzivní sílu na domácím hřišti. Na hřištích soupeřů si totiž herně nevedeme špatně, i v Mladé Boleslavi to byl velmi dobrý výkon do 70. minuty. Musíme mít doma prostě větší herní aktivitu,“ dodává teplický kouč.

Opava – Jablonec (so – 14:30)

Slovácko – Plzeň (so – 17:00)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient