Search
Close this search box.

Pojizerský folklorní festival v Bakově nad Jizerou

Nevíte co s načatým odpolednem? My vám poradíme. Opět po roce můžete přijít na Mírové náměstí v Bakově nad Jizerou, kde se uskuteční již 8. ročník Pojizerského folklorního festivalu, jehož hlavními pořadateli jsou Spolek POJIZERSKÝ FOLKLOR a Město Bakov nad Jizerou. Můžeme tedy s hrdostí říci, že festival se stává tradicí a našel si své místo v tomto regionu.

Letos jsme si pro vás připravili opět zajímavý program. 29. 6. proběhne v bakovském divadle od 19 hodin již tradiční beseda s hostem. Tentokráte přijal pozvání skvělý moderátor a bavič pan Aleš Cibulka. O hudební doprovod se postará úžasná lidová muzika folklorního souboru Šáteček. Degustaci krásných a chutných vzorků vín, tak jako každý rok, zajišťuje pan Radek Zakonov z vinotéky Hruška.

Počet míst je omezen, a proto je dobré si zakoupit lístky včas. Předprodej bude zahájen 4. června v muzeu Bakovska.
Sobotní dopoledne bude v letošním roce doplněno také o připomínku významného občana Bakovska Aloise Štorcha, od jehož tragické smrti uplyne v letošním roce 100 let. Akci v rámci příprav festivalu pořádá Jednota ČsOL v Mladé Boleslavi. 100. výročí tragické smrti si připomenou účastníci i návštěvníci folklorního festivalu od 10 hodin dne 30. června 2018 v Nové Vsi u Bakova nad Jizerou před domem, ve kterém Alois Štorch vyrůstal a na němž byla v roce 1919 instalována pamětní deska.

Program celého festivalového dne bude dále pokračovat od 13 hodin v Komenského sadech pietním aktem u pomníku padlých vojínů z obou světových válek a poté se odtud vydá slavnostní průvod Žižkovou ulicí, která bude slavnostně vyzdobena, až na bakovské Mírové náměstí, kde bude poté slavnostně zahájen celý festival. Všechny tanečníky a hudebníky můžete podpořit právě již při průvodu. Budete mít možnost zde zhlédnout DFS Valášek z Prahy, DFS Kominíček z Malé Bělé, SPT Bzenčan z Bzence, Slovácký krůžek ze Svatobořic-Mistřína, čínskou taneční skupinu Pivoňka z Prahy, dětskou lidovou muziku Pastelka z Mladé Boleslavi, FS Pozdní sběr z Malé Bělé a Gothic-folkový kvartet AMNIS z Mladé Boleslavi.

V čele průvodu půjdou jako vždy členové Československé obce legionářské a také místní hasiči v dobových stejnokrojích a uniformách.

Dále se můžete těšit na krásný Staročeský jarmark s rukodělnými řemesly, občerstvení a pochutiny. Pro děti bude opět připraven stánek, kde budou moci malovat obrázky a rozvíjet svou tvořivost pod vedením manželů Chocholoušových, kteří jim věnují celý svůj čas na festivalu již od prvního ročníku. Nejlepší 3 obrázky budou odměněny pěknými cenami. Stejně jako při minulých ročnících bude otevřeno Muzeum Bakovska. V něm kromě stálých výstav budou moci návštěvníci spatřit grafiky Jana Hrubého, který je tvoří pomocí linorytu. Vernisáž této výstavy se uskuteční již 16. 6. za hudebního doprovodu Jaroslava Hutky.

Vstupné na festival je pro všechny návštěvníky zdarma případně dobrovolné v našem informačním stánku.
Generálními partnery festivalu jsou Středočeský kraj a VaK MB, hlavními mediálními partnery jsou Signál rádio a 1. Boleslavská televize.

Sledujte naše facebookové stránky a nebo webové www.pojizerskyfestival.bakovnj.cz , kde se dozvíte všechny aktuality, které budou postupně zveřejňovány.

Těšíme se na setkání s vámi a věříme, že množstvím návštěvníků ukážeme, že folklor žije i na Boleslavsku. O letošní ročník festivalu totiž projevila zájem i Česká televize.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient