Pojede se letos Velká pardubická? Čas utíká a hlavní sponzor nikde…

Jeden z největších sportovních svátků, které se u nás pořádají, Velká pardubická, se sice koná až za půl roku, avšak už nyní panují obavy, zda se vůbec uskuteční…

Poté co po loňském ročníku odstoupil od sponzorství hlavní partner Česká pojišťovna, se zatím pořadatelům nepovedlo najít adekvátní náhradu. Titulární sponzor např. vloni poskytl závodu osm milionů korun, což je částka, která se bude těžko shánět…

Dostihový spolek, který Velkou pardubickou pořádá, doufal, že tomuto slavnému závodu pomůže finančně stát, jenže tato možnost padla. „Ministerstvo zemědělství nezvažuje udělení finanční záštity Velké pardubické,“ řekl jeho mluvčí Vojtěch Bílý. Hlavním důvodem je výzva ministryně financí Aleny Schillerové k úsporám napříč ministerstvy. V loňském roce, kdy Babišova vláda rozdávala skoro všem, by Dostihový spolek měl větší šanci… Teď už se logicky začínají utahovat opasky, když není z čeho brát. Ne že by předtím bylo…

Zájem o pozici partnera Velké pardubické prý měla údajně firma Lokotrans (pohybuje se v oblasti obchodu a služeb železniční techniky a dopravy), ale tato možnost prý už také padla. „Údajná prvotní nabídka byla na pozici generálního, nikoli titulárního partnera. Teď naopak má Lokotrans údajně zájem pouze o titulárního partnera, ovšem to je informace pouze z doslechu, neboť s představenstvem Dostihového spolku nikdo nejednal,“ řekl předseda představenstva Dostihového spolku Richard Benýšek.

Aby se Velká pardubická letos uskutečnila, má samozřejmě zájem i samotné město a kraj, zároveň si oba subjekty neumí představit, že by tato akce byla placena především z veřejných zdrojů. „Jednáme s vážným zájemcem,“ dodal k tomu náměstek primátora Petr Kvaš.

Letos by se měla Velká pardubická uskutečnit v neděli 13. října. Tak snad se tak stane…

foto: Lidovky

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!