Pohřešovaný chlapec už je doma. Nechce však říct, kde byl

(Aktualizováno před )

Osm dní hledali policisté a dobrovolníci 13letého chlapce z Chebska. Nakonec ho v sobotu našla doma jeho matka. Chlapec ale nechce prozradit, kde se celou tu dobu nacházel, ani co ho vedlo k tomu, že utekl.
„Chlapec nebyl ohrožen na životě a byl ponechán ve zdravotnickém zařízení na pozorování. Policisté provedli ohledání domu, místa, kde byl chlapec matkou spatřen, a také přilehlých prostor,“ uvedla mluvčí policie Kateřina Böhmová. „Chlapec se nám do současné doby k věci nevyjádřil. Proto i motiv jednání chlapce nám není znám,” podotkla mluvčí.
Chlapec zmizel v pátek 19. října. Přišel ze školu domů, nechal tam aktovku, převlékl se a odešel neznámo kam. Neměl s sebou mobilní telefon, jen si vzal menší hotovost peněz. Matka prý uvedla, že doma zanechal vzkaz. Jeho obsah však policie veřejnosti nesdělila.
Policii při pátrání pomáhal i vrtulník. Desítky policistů též prohledávali okolní lesy, kam chlapec rád chodil.
„Policisté také opakovaně prohlédli bydliště chlapce včetně přilehlých pozemků, do nichž nám matka vždy umožnila vstup. Pohřešovaný zde však nebyl nalezen, rovněž tak nebyl nalezen žádný důkaz o jeho přítomnosti v prohlížených prostorách,“ uzavřela mluvčí policie.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz