Pohřešovaný chlapec už je doma. Nechce však říct, kde byl

Osm dní hledali policisté a dobrovolníci 13letého chlapce z Chebska. Nakonec ho v sobotu našla doma jeho matka. Chlapec ale nechce prozradit, kde se celou tu dobu nacházel, ani co ho vedlo k tomu, že utekl.
„Chlapec nebyl ohrožen na životě a byl ponechán ve zdravotnickém zařízení na pozorování. Policisté provedli ohledání domu, místa, kde byl chlapec matkou spatřen, a také přilehlých prostor,“ uvedla mluvčí policie Kateřina Böhmová. „Chlapec se nám do současné doby k věci nevyjádřil. Proto i motiv jednání chlapce nám není znám,“ podotkla mluvčí.
Chlapec zmizel v pátek 19. října. Přišel ze školu domů, nechal tam aktovku, převlékl se a odešel neznámo kam. Neměl s sebou mobilní telefon, jen si vzal menší hotovost peněz. Matka prý uvedla, že doma zanechal vzkaz. Jeho obsah však policie veřejnosti nesdělila.
Policii při pátrání pomáhal i vrtulník. Desítky policistů též prohledávali okolní lesy, kam chlapec rád chodil.
„Policisté také opakovaně prohlédli bydliště chlapce včetně přilehlých pozemků, do nichž nám matka vždy umožnila vstup. Pohřešovaný zde však nebyl nalezen, rovněž tak nebyl nalezen žádný důkaz o jeho přítomnosti v prohlížených prostorách,“ uzavřela mluvčí policie.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.