Pohádka Čertí brko bude mít premiéru na Juniorfestu 2018

Již 11. ročník Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež Juniorfest 2018 se uskuteční od 9. do 15. listopadu v pěti městech Plzeňského kraje – v Plzni, Domažlicích, Dobřanech, Přešticích a Horšovském Týně. Tato města budou hostit po roce opět filmové projekce, doprovodný program a známé osobnosti českého i zahraničního filmu. Součástí slavnostního zahájení festivalu v Domažlicích v pátek 9. listopadu a v sobotu 10. listopadu v Plzni bude premiéra nové české pohádky Čertí brko s herci Judit Bárdos a Janem Cinou.

„Čertí brko od režiséra Marka Najbrta je jedním z nejočekávanějších snímků letošního podzimu. Může se pochlubit skvělým hereckým obsazením, hlavní role doplňuje i Ondřej Vetchý v postavě Lucifera. Herec se po více jak třiceti letech od legendární úlohy ve filmu S čerty nejsou žerty vrací do pekla. Pohádka vstupuje na plátna kin až ke konci listopadu a já jsem velmi šťastná, že ji můžeme na Juniorfestu uvést ještě v předpremiéře,“ vysvětlila Judita Soukupová, ředitelka festivalu.

V rámci festivalu budou předány již tradiční ceny – Zlaté rafičky, jež jsou nejvyšším festivalovým oceněním udělovaným za přínos ve filmové tvorbě pro děti a mládež. Oceněni letos budou herečka Iva Janžurová (13. listopadu v 17:30 hodin) a režisér filmové pohádky Anděl Páně Jiří Strach (10. listopadu ve 14:00 hodin). Ceny si převezmou na Státním hradu a zámku v Horšovském Týně. V letošním roce nově pořadatelé zajistili na slavnostní předání Zlatých rafiček autobusovou přepravu z Plzně, Domažlic a Dobřan. Zájemci se mohou hlásit na info@juniorfest.cz.

Zlatou rafičku mimořádně převezme i John Stevenson, uznávaný režisér a animátor, který natočil na Oskara nominovaný film Kung Fu Panda, a to při slavnostním zahájení 9. listopadu v Domažlicích. John Stevenson se mimo jiné podílel na snímcích Shrek, Shrek 2 a Madagaskar.

Juniorfest nabídne kromě filmových projekcí i bohatý doprovodný program. V neděli 11. listopadu se v plzeňském DEPO2015 uskuteční zábavné odpoledne pro rodiny s dětmi – Hrajeme si jako před 100 lety. Nebude chybět fotokoutek s dobovými rekvizitami, stavebnice Merkur či zázemí spolků Skaut a Sokol, které jsou spjaty se vznikem Československa. Odpolední workshop nabídne dobovou hudbu, tiskařskou dílnu i výrobu loutek. Součástí programu je vernisáž výstavy s názvem Příběh vojáka a divadelní představení Rádia JUNIOR.

V pondělí 12. listopadu hostí autobusová hala DEPO2015 koncert a autogramiádu Milana Peroutky a jeho kapely Perutě. Vstupenky je možné zakoupit přes Plzeňskou vstupenku nebo na místě za 250 korun.

Kompletní program filmových projekcí v jednotlivých festivalových městech je na webu Juniorfestu, kde je možné i zakoupit vstupenky. Jednotlivé vstupné na filmy činí 60 korun. Na webu jsou dále i veškeré doprovodné akce a odborný program festivalu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak