Search
Close this search box.

Podzimní sezóna neskončila pro mladoboleslavské fotbalisty dobře

Závěrečné tři ligové mistráky v mimořádně dlouhé podzimní sezóně mladoboleslavští fotbalisté nezvládli, neboť v nich získali pouze jeden bod, když domácí remízu s Karvinou lze považovat spíše za dvoubodovou ztrátu a ve dvou venkovních zápasech prohráli vždy o jeden gól, neboť opakovaně promarnili první poločasy a v závěrečných minutách marně doháněli ztráty.

„Sezóna pro nás neskončila dobře,“ smutně konstatoval boleslavský trenér Jozef Weber a měl na mysli nezvládnutý poslední mistrovský zápas na opavském trávníku i průběžné umístění na desátém místě po uzavření podzimní sezóny, která měla letos poprvé v historii českého fotbalu devatenáct kompletních kol. „Opava vyhrála zaslouženě. Hlavně v první půli nás předčila v agresivitě na těžkém terénu. Druhou půli jsme už byli agresivnější, ale domácí nás potrestali druhým gólem po neproměněné Komlichenkově šanci v duchu rčení nedáš-dostaneš,“ shrnul Weber své dojmy z boleslavské prohry v Opavě.

„V uplynulé podzimní sezóně jsme měli dobré i slabší pasáže. I když jsme měli podzim lepší, než jaro, kdy jsme se zachraňovali, tak jsem věřil, že uděláme více bodů, než aktuálně máme. Chybí nám body poztrácené doma, ne vždy jsme se chovali dobře v defenzívě a čeká nás v zimě hodně práce,“ znělo Weberovo stručné zhodnocení devatenáctizápasového ligového podzimu 2018. V zimním přestupním termínu bude chtít mužstvo posílit na více postech.

Opavský trenér Ivan Kopecký označil utkání proti Boleslavi za mimořádně těžké. „Byli jsme si vědomi, že když vyhrajeme, posuneme se o patro výš. Měli jsme dobrý vstup do zápasu a dali brzo branku. Boleslavský soupeř těžil ze standardních situací a centrů na Komlichenka. V prvním poločase byla škoda, že se nám nepodařilo do gólů dotáhnout i další šance, druhý poločas měla Boleslav herní převahu a nedotáhla naštěstí do gólů situace po našich ztrátách míče. Když soupeř snížil na rozdíl jednoho gólu, šel do rizika a vytvořil si velký tlak, který jsme se štěstím ubránili. Jsem rád, že jsme až na jednu výjimku ubránili Komlichenka a získali pro nás důležité tři body, kterými jsme potvrdili předchozí tři body získané v Liberci,“ uvedl Ivan Kopecký a zdůraznil, že Opavě v závěru podzimu hodně pomohl návrat na domácí zrekonstruovaný stadion.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient