Podvodník vybral v bankách na falešný občanský průkaz více než půl milionu korun, poznáváte ho?

Kriminalisté hledají muže, který v několika bankách v Evropě vybral z cizího účtu peníze na falešný občanský průkaz.

Kriminalisté třetího policejního obvodu pracují na objasnění případu, ve kterém zatím neznámý pachatel uskutečnil v bankách v Maďarsku, Rakousku a Německu výběry hotovosti z cizího účtu v částkách 9.800 eur, 4.800 eur a 2 miliony forintů. K výběru muž použil padělaný český občanský průkaz a peníze z účtu vybral poškozenému, který je z Čech.

V rámci prošetřování případu probíhá mezinárodní spolupráce a podle všeho by podvodník mohl být Čech. V jedné z bank při transakci udělali úředníci kopii občanského průkazu a fotografie na průkazu zachycuje muže, který peníze vybíral. Nyní znají jeho podobu a potřebují zjistit jeho identitu.

Jestliže muže na fotografii poznáváte, kontaktujte linku 158.

Případ je prošetřovaný pro trestný čin krádež se škodou více než půl milionu korun. V případě vypátrání a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na 8 let.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.