Podvodník se skrýval sedm let. Až nyní ho vypátrali královéhradečtí policisté

(Aktualizováno před )

Před více, než 6 lety (dne 19. 12. 2012) vyhlásili policisté z Kutné Hory celostátní pátrání po tehdy 26 letém muži z Kutnohorska, a to pro podvod a zpronevěru. Na muže byl navíc v roce 2015 vydán ze strany Okresního soudu v Kolíně příkaz k vydání do výkonu trestu odnětí svobody pro obdobnou trestnou činnost. Po celou dobu pátrání nebyly k osobě hledaného zjištěny žádné relevantní informace, které by vedly k jeho vypátrání a k dodání do výkonu trestu odnětí svobody.

Na základě zjištěných operativních informací, které se podařilo v těchto dnech zjistit královéhradeckým policistům, byl hledaný v pátek dne 22. června 2018 dopoledne vypátrán v našem kraji, konkrétně ve Svobodě nad Úpou. Na jeho vypátrání se intenzivně podílelo několik složek Policie ČR – „pátrači“ z Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje spolu s „pátrači“ z územního odboru Hradec Králové a Kutné Hory. Při samotné realizaci, která proběhla minulý v pátek, spolupracovali i policisté z obvodního oddělení Pec pod Sněžkou a Svoboda nad Úpou.

Následně bylo zjištěno, že hledaný muž se celou dobu (cca 7 let) skrýval v Peci pod Sněžkou, kde pod smyšlenou identitou bydlel v jednom z místních penzionů. Při zatýkání byl překvapen tak, že se nezmohl na žádný odpor a s policisty od začátku spolupracoval. S tím, že by mohl být někdy odhalen, prý vůbec nepočítal. Po provedení nezbytných úkonů byl předán do vazební věznice.

div style=’float: right; font-size: 0.8em; margin-top: 25px;’>Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz