Search
Close this search box.

Podvodník okradl další seniorku na Kutnohorsku

V úmyslu vlastního obohacení dne 2. září 2018 okolo 08:00 hodin v Kutné Hoře u ulice Školní oslovil poškozenou seniorku čtyřiapadesátiletý podvodník. Představil se jako Pavel N. a předstíral, že si zapomněl platební kartu a potřebuje půjčit peníze na cigarety, přičemž mu dotyčná půjčila více jak tisíc korun. Následně poškozené ženě tentýž den volal na její mobilní telefon ze svého telefonního čísla a představil se jako Karel P. s tím, že je advokát, a že pan Pavel N. zkolaboval a je v nemocnici v Praze. Téhož dne v podvečer jí zavolal opět jako Karel P. a sdělil jí, že pan Pavel N. zemřel, že bude mít pohřeb v Kutné Hoře a vybírají se na jeho zlatou rakev peníze. Požadoval několik tisíc korun, za což sliboval různou elektroniku. Sdělil poškozené číslo účtu a také se domluvili na částce, kterou poškozená zašle. Seniorka uvěřila smyšlené legendě a peníze skutečně poslala.

Kutnohorští kriminalisté po přijetí oznámení ihned zahájili pátrání a byli úspěšní, během několika dní podvodníka odhalili. Dne 7. září 2018 zahájili trestní stíhání podezřelého jako obviněného.

Obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, neboť byl už za takový čin „Podvod“ v posledních třech letech odsouzen a potrestán.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient