Podvodník napálil zastavárníky, pozlacené řetízky vydával za pravé

Z přečinů podvodu a podvodu ve stadiu pokusu byl obviněn 37letý cizinec, který se na cizí úkor obohatil o 150 tisíc korun. Navštěvoval zastavárny v Teplicích, kde nabízel k zástavě řetízek o váze kolem padesáti gramů. Ve třech podnicích mu vyplatili dohromady téměř 75 tisíc korun, teprve po propadnutí lhůty k vyzvednutí poškození zjistili, že řetízky nejsou zlaté, ale jen pozlacené.

Začátkem června muž změnil taktiku a požádal svého známého, zda by šperky nenabízel on s odůvodněním, že sám má propadlé doklady. Osmadvacetiletý muž mu uvěřil a postupně objížděl zastavárny v Teplicích, ale také v Bílině a v Mostě, kde řetízky nabízel do zástavy. Třikrát se mu podařilo zlato udat a získané peníze pak předal podvodníkovi, v dalších třech provozovnách ho odmítli, a to buď s odůvodněním, že nemají peníze, nebo na základě předchozí negativní zkušenosti. Obviněný muž je stíhán na svobodě, s ohledem na výši způsobené škody mu v případě uznání viny hrozí až pětileté vězení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient