Podvodník nabízel vlašské ořechy na internetu, nachytalo se osm lidí

Klatovští kriminalisté na základě přijatého oznámení zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod, ze kterého je podezřelý dosud neznámý pachatel. Ten na inzertním internetovém portálu nabízel k prodeji loupané vlašské ořechy. Minimálně osm lidí zareagovalo na jeho inzerát a objednalo si 42 kilogramů vyloupaných ořechů. Poškození vždy zaplatili na účet prodejce požadovanou částku, avšak po připsání peněz prodejce přestal komunikovat, ořechy neposlal a utržené finanční prostředky ve výši 8 500 korun nevrátil. Za to, že se neoprávněně obohatil a poškozené podvedl, mu nyní v případě odhalení hrozí až dva roky odnětí svobody. Kriminalisté po pachateli pátrají.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.