Podvodník chtěl rozměnit peníze, poškozené obral o 18 tisíc korun

Berounští policisté varují všechny obchodníky a každého, kdo bude ze strany neznámých mužů požádán o směnu peněz, aby dbali zvýšené opatrnosti a pokud možno se samotné směně vyhnuli. Aktuálně se těmito případy zabývají nejen berounští policisté. K prvnímu případu došlo dne 7. 8. 2018, kdy neznámý muž okolo 12:37 hodin navštívil v Berouně v OD Kaufland, ulice Obchodní a poté co přistoupil k pokladně s nákupem jednoho balení toaletního papíru, platil prodavačce bankovkou v hodnotě 2 000,- Kč. Po vrácení peněz prodavačku požádal o směnu peněz a to hned třikrát po sobě. Postupně měnil větší bankovky za menší a naopak. Poté prodejnu opustil. Následně pokladní zjistila, že ji muž při těchto manévrech připravil o 12 000,-Kč.

K dalšímu případu došlo dne 9. 8. 2018 v prostoru pokladen Aquaparku v Berouně, kde neznámý muž požádal pokladní za přepážkou o rozměnění bankovky. Následoval podobný scénář jako v prvním případě. Po odchodu muže poškozená zjistila, že přišla o 3 000,-Kč. Policisté se domnívají, že i tento případ mají na svědomí stejní muži. Zároveň mají k dispozici kamerový záznam z prvního případu, kdy je zaznamenán příchod neznámého muže do prodejny, následný pohyb v prodejně i samotná směna peněz u pokladny. Ze záznamu je zřejmé, že tento muž nepřišel „škodit“ sám, ale s komplicem, který mu takzvaně kryl záda. S mužem přichází do prodejny a u pokladny stojí ve frontě za ním. Předstírá nákup dětských plen, které má položeny na pokladním pásu a po samotné směně, nechává zboží na pokladně bez zaplacení a z prodejny mizí spolu s prvním mužem.

Na základě vzájemné spolupráce s ostatními kolegy v rámci republiky, se podařilo zjistit, že stejná dvojice provedla směnu peněz dne 8. 8. 2018 v Ústí nad Labem, kde vstoupili do prostor OD Kaufland a následně do tamní pobočky peněžního ústavu, kde se nacházejí dvě přepážky. Každý z mužů přistupuje k jedné z pracovnic a stejný podezřelý jako v prvním případě žádá o směnu bankovek. Opět stejným způsobem připravil poškozenou o částku 3 000,-Kč. Jeho komplic odpovídající popisu z prvního případu mu opět kryje záda tím, že zaměstnává svými dotazy pracovnici u druhé přepážky.

Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po totožnosti těchto neznámých mužů, zároveň po případných dalších poškozených a varují před těmito praktikami. Lze předpokládat, že se tito muži pohybují po území celé České republiky a svůj fígl zkoušejí a mohou praktikovat na různých místech. Podezřelý muž má na levém předloktí tetování, podle kterého by jej mohli případní další poškození snadno identifikovat.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.