Podvodnice okradly další seniorku, použily lest

V pátek 25.5.2018 krátce před polednem navštívily dvě zatím neznámé pachatelky sedmdesátiletou ženu. Odemčenými vrátky vstoupily na pozemek rodinného domu, jedna z nich zaklepala na vstupní dveře a druhá se zatím ukryla. Když seniorka dveře otevřela, pachatelka ji odlákala do domu pod záminkou kontroly sociálního zařízení. Druhá mezitím vnikla do domu bez vědomí poškozené, kde prohledala ložnici a následně ukradla odloženou peněženku s finanční hotovostí 1500,-Kč, s osobními doklady a platební kartou. Policistům se podařilo zjistit, že se jedná o dvě ženy ve věku kolem třiceti let, jedna byla hubenější postavy, vysoká asi 155 cm, černé vlasy, na sobě měla černé kalhoty a svetr s korálky na hrudi, druhá byla blondýna, silnější postavy, vysoká asi 170 cm, na sobě měla růžové oblečení.

Je pravděpodobné, že tato seniorka není jediná poškozená, proto policisté žádají všechny osoby, které byly podobným způsobem okradeny, aby kontaktovaly policisty, tento skutek jim nahlásily a pomohly svým svědectvím podvodnice dopadnout.

Jakékoliv informace, vedoucí k odhalení a dopadení pachatelek této trestné činnosti sdělte osobně policistům na Obvodní oddělení Zdice nebo telefonicky na číslo 974 872 730. Také je možné využít bezplatnou linku 158.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.