Podle policie nikdo úmyslně muže do lví klece nezavřel. Otec oběti tomu nevěří

Začátkem minulého měsíce otřásla Českem zpráva o útoku lva na jeho majitele, který svým zraněním podlehl. K tragédii došlo ve Zděchově na Vsetínsku.

Jedna část lidí muže litovala, ta druhá poukazovala na to, že chovat soukromě divoké šelmy je nesmysl, což se nyní podle nich potvrdilo.
Pak tu ale byl ještě jeden názor. Otec zabitého majitele se od začátku domnívá, že někdo úmyslně zavřel jeho syna ve lví kleci. Podle něj by syn sám od sebe do klece nevlezl.

Nyní se k případu vyjádřila i policie. „Z dosavadního prověřování a po vyhodnocení záznamů z kamer instalovaných v objektu, kde muž lvy choval, můžeme konstatovat, že se na smrti 33letého chovatele nepodílela žádná další osoba a také můžeme s jistotou vyloučit, že by ho v objektu někdo uzamkl,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Pitva určila, že muže zabil lev a nikoliv samice, která navíc byla březí.

Lidé se na sociálních sítích zlobili na policii, že obě zvířata zastřelila. Podle vyšetřovatelů to však byla jediná možnost, jak se ke zraněnému muži dostat.

Policisté případ i nadále prověřují. Počkají si na výsledky dalších znaleckých posudků a poté případ uzavřou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.